۱۰ آموزش کنترل پنل هاست دایرکت ادمین قسمت دوم

در مطلب قبل به ۱۰ سوال اول در مورد دایرکت ادمین پاسخ دادیم. این دومین آموزش کنترل پنل هاست دایرکت ادمین است. در هر آموزش پاسخ ۱۰ سوال ارسال می شود.

۱۱٫چگونه سطح دسترسی (Permission) فایل ها یا پوشه ها را در دایرکت ادمین تغییر دهم؟

برای تغییر سطح دسترسی فایل یا پوشه در دایرکت ادمین وارد فایل منیجر شود و سپس از قسمت Select  ، فایل یا پوشه مورد نظر را علامت زده و در زیر صفحه قسمت With Selected ، سطح دسترسی مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه Set Permission کلیک کنید. توجه داشته باشید نباید سطح دسترسی فایل و پوشه را با هم تغییر دهید.

 

۱۲٫چگونه در دایرکت ادمین از فایل های موجود در فایل منیجر فایل zip یا tar.gz تهیه کنم و آن را دانلود کنم؟

برای ایجاد فایل فشرده zip یا tar.gz در فایل منیجر دایرکت ادمین باید از امکان Clipboard استفاده کنید. وارد فایل منیجر شوید و ابتدا روی دکمه Empty Clipboard کلیک کنید تا لیست Clipboard را خالی شود. سپس در قسمت Select ، فایل ها و پوشه های مورد نظر را علامت زده و روی دکمه Add to Clipboard کلیک کنید. همینطور ادامه دهید تا تعداد فایل ها و پوشه های مورد نظر شما در clipboard اضافه شوند. سپس در زیر صفحه از قسمت Compress clipboard files to نام فایل را بنویسید و فرمت فایل خروجی را مشخص کنید و روی دکمه Create کلیک کنید. با کلیک روی فایل ایجاد شده می توانید آن را دانلود کنید اما در صورتی که تمایل با دانلود مستقیم فایل از آدرس سایت خود را دارید آن را به پوشه public_html منتقل کنید و پس از دانلود فایل را حذف کنید.

نکته : در برخی سرور ها ممکن است نتوانید فرمت zip را انتخاب کنید این مورد ممکن است به دلیل تنظیمات و یا نصب نبودن برخی پکیج ها روی سرور و دایرکت ادمین باشد.

 

۱۳٫چگونه می توانم در دایرکت ادمین یک دیتابیس بسازم؟

برای ساخت بانک اطلاعاتی در دایرکت ادمین ( database) وارد صفحه اصلی دایرکت ادمین شوید و از قسمت MySQL Management کلیک کنید. سپس روی دکمه Create new Database کلیک کنید .

 

۱۴٫چگونه می توانم رمز عبور دیتابیس را دایرکت ادمین تغییر دهم؟

وارد دایرکت ادمین شوید > MySQL Management > روی دیتابس خود کلیک کنید > روی گزینه modify password کلیک کنید.

 

۱۵٫چگونه می توانم از دایرکت ادمین به phpmyadmin دسترسی داشته باشم؟

برای دسترسی به دایرکت ادمین می توانید پس از ادرس سایت خود phpmyadmin/ را اضافه کنید و سپس با نام کاربری و رمز عبور دیتابیس وارد شوید.

روش دیگر : ورود به دایرکت ادمین > MySQL Management > روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید > نام کاربری و رمز عبور دیتابیس را وارد کنید.

 

۱۶٫چگونه می توانم پشتیبان (backup)  دیتابیس خودم را دایرکت ادمین دانلود کنم؟

دو روش برای دانلود بک آپ دیتابیس در دایرکت ادمین وجود دارد.

روش اول : ورود به دایرکت ادمین > MySQL Management > کلیک روی لینک Download دیتابیس مورد نظر

روش دوم : ورود به phpmyadmin > انتخاب دیتابیس > کلیک روی گزینه export

 

۱۷٫چگونه می توانم دیتابیس خودم را در دایرکت ادمین Repair (تعمیر) کنم؟

ورود به دایرکت ادمین > MySQL Management > از قسمت Select دیتابیس های مورد نظر را علامت بزنید و روی دکمه Repair کلیک کنید.

 

۱۸٫چگونه می توانم توسط دایرکت ادمین دیتابیس را optimize (بهینه سازی) کنم؟

ورود به دایرکت ادمین > MySQL Management > از قسمت Select دیتابیس های مورد نظر را علامت بزنید و روی دکمه Optimize کلیک کنید.

 

۱۹٫چگونه می توانم بک آپ دیتابیس که از از دایرکت ادمین دریافت کرده ام و با پسوند gz. است را restore کنم؟

ورود به دایرکت ادمین > MySQL Management > در پایین صفحه Upload a Database Backup (.gz) از Select Database دیتابیس مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه Browse کلیک کنید و فایل بک آپ را انتخاب کنید سپس روی دکمه Upload کلیک کنید.

 

۲۰٫چگونه می توانم در دایرکت ادمین یک ایمیل اختصاصی از دامنه خودم ایجاد کنم؟

ورود به دایرکت ادمین > E-Mail Accounts > سپس روی گزینه Create mail account کلیک کنید.

منظور از Email Quota (Meg): مقدار فضا ایمیل به مگابایت است که در صورتی که ۰ وارد کنید نامحدود شده و از فضای اصلی هاست استفاده می کند.

اگر در مورد این آموزش سوالی دارید و یا نیاز به کانفیگ تخصصی برای سرور خود دارید ، با متخصصان ما از طریق تیکت در ارتباط باشید .

تلگرام