آموزش نصب mod_security روی آپاچی

پلاگین mod_security یک فایروال نرم افزاری کارا و قدرتمند مخصوص وب سرور آپاچی است  . به کمک ModSecurity قادر به مانیتور کردن لحظه ای ترافیک وب سرور Apache و ردیابی و دفع حملات ارسال شده به سمت وب سرور خواهید بود . علاوه بر این ، پلاگین ModSecurityy به کمک یک ابزار هوشمند ، بسیاری از فعالیت های مشکوک مبتنی بر وب در سرور شما را شناسایی و دفع میکند . ModSecurity با کلیه ورژن های وب سرور آپاچی سازگار است . در ادامه این مقاله به آموزش نصب mod_security روی آپاچی و سرور های مبتنی بر این وب سرور میپرازیم .

 

 

آموزش نصب mod_security در لینوکس Ubuntu / Debian

در صورتی که از توزیع های Ubuntu یا Debian لینوکس استفاده میکنید ، برای نصب mod_security کافی است تا دستورات زیر را در محیط SSH اجرا کنید :

نصب mod_security در لینوکس RHEL / CentOS

در صورت استفاده از توزیع های لینوکس مبتنی بر RHEL مانند CentOS و Cloudlinux برای نصب mod_security دستورات زیر را در محیط SSH اجرا کنید :

سپس اپاچی را ریستارت میکنیم :

کانفیگ ModSecurity

ابتدا فایل کانفیگ مربوط به mod_security را به کمک کپی از فایل قالب یا Template ایجاد میکنیم :

همانطور که مشاهده میکنید ۵ دایرکتوری مربوط به رول های مختلف mod_security برای مدیریت ترافیک آپاچی موجود است .

روش رایج برای برای کانفیگ ModSecurity در وب سرور Apachee وجود دارد که به عنوان روش پایه شناخته میشود که در ادامه مطلب آموزش داده خواهد شد :

 

کانفیگ ModSecurity با رول های پایه

۱.ابتدا فایل httpd.conf  یا فایل کانفیگ آپاچی را ویرایش میکنیم .

محتوای فایل httpd.conf در توزیع های لینوکس Ubuntu / Debian و در مسیر

به شرح زیر تغییر میدهیم  :

محتوای فایل httpd.conf در توزیع های لینوکس RHEL / CentOS و در مسیر

را به شرح زیر اصلاح میکنیم  :

سپس فایل :

را ویرایش کرده و مقدار :

را به :

تغییر میدهیم.

در نهایت یکبار اپاچی را ریستارت میکنیم.

 

توجه کنید این تنظیمات و این روش مختص زمانی است که از کنترل پنلهایی نظیر دایرکت ادمین و سی پنل استفاده نمیکنید و نحوه ی نصب در این پنل ها به شکل متفاوتی است و از طریق ابزارهای کانفیگ خود کنترل پنل صورت میپذیرد.

اگر در مورد این آموزش سوالی دارید و یا نیاز به کانفیگ تخصصی برای سرور خود دارید ، با متخصصان ما از طریق تیکت در ارتباط باشید .

تلگرام