سرور ابری به معنای ساده

سرور ابری چیست؟

 

یک توضیح ساده :

ساختار سرور ابری یا بهتر بگیم سرورهای ابری به این صورت هست که یک مجموعه سرور ( حداقل پنچ تا ) با هم و به صورت موازی عمل پردازش رو برای شما انجام میدهند.
در این مجموعه یک سرور به عنوان مدیریت کننده ، یک سرور به عنوان ذخیره کننده اطلاعات ، یک سرور به عنوان محل ذخیره بک آپ و باقی سرورها به عنوان مجازی ساز عمل میکنند.

 

– چرا باید از سرویس های ابری استفاده کرد ؟

 

با چند دلیل ساده میفهمید که باید از سرویس های ابری استفاده کرد !

 

-روش های قدیمی کند است
زیرا سرویس شما بر روی یک سرور اشتراکی قرار میگیرد که منابع سیستم مثل پردازنده و رم بین صدها کاربر تقسیم شده است .

در نتیجه در صورتی که یکی از این سایت ها بازدید بیشتری داشته باشد یا مشکلی (امنیتی یا نرم افزاری ) برایش پیش بیاید به طور مستقیم بر کیفیت سرویس شما نیز تاثیر گذار است.

 

– اما رایانش ابری سریع است
در رایانش ابری اولا سرور شما اشتراکی نیست بلکه اختصاصی است .در واقع شما با یک سرور کار نمی کنید بلکه از شبکه ی سرور ها (ابرسرورها) استفاده می کنید

دوما اینکه منابع سیستم به صورت مدیریت شده در اختیار هر کاربر قرار می گیرد . این به این معنا است که هرسرویس به اندازه ی حد مجاز از منابع استفاده می کند و در اصطلاح نمی تواند حق سرویس دیگری را بگیرد .
 – روش قدیمی زیاد امن نیست
معمولا در روش های قدیمی اطلاعات کاربران همواره در خطر قرار دارد .

همچنین امکان حملات اینترنتی و داون تایم سرور بسیار زیاد است.

– اما رایانش ابری امن تر است
زیرا به صورت ۲۴ ساعته سیستم رصد می شود تا هرگونه دسترسی غیر مجاز یا فعالیت مشکوک گزارش و مسدود شود
فایل های شما روی چند سرور ذخیره می شوند در نتیجه همه ی تخم مرغ های شما در یک سبد نیست .
در دوره های منظم تمام سیستم ها توسط ما به روزرسانی می شود و شما بدون دغدغه ی آپدیت کردن همیشه مطمئنید که از آخرین نسخه ی نرم افزار استفاده می کنید.

این تکنولوژی به کاربران این اطمینان را می دهد که حریم خصوصی آن ها را حفظ می شود، با این وجود شرکت های سرویس دهنده به طور قانونی یا غیرقانونی می توانند به اطلاعات کاربران نفوذ کنند.
روش قدیمی گران است

معمولا سرویس های اشتراکی با سخت افزار مناسب ، بسیار گران هستند و برای کاربران توجیح اقتصادی ندارند.

پس برای اینکه از قیمت تمام شده سرور بکاهند ، سرویس دهنده تن به استفاده از سخت افزار قدیمی و نامرغوب میدهد که تمامی مشکلات ان مستقیما برای کاربر خواهد بود.
– رایانش ابری ارزان است
در رایانش ابری شما هزینه ی راه اندازی اولیه ندارید
تنها هزینه ی پرداخت شده هزینه ی اشتراک سیستم است .

در واقع شما به جای اینکه یک نرم افزار بخرید ، خدمات یک شرکت نرم افزاری را با تمام مزایا برای خود ایجاد می کنید.
هزینه ای که شما به طور ماهیانه یا سالیانه پرداخت می کنید در گران ترین حالت معادل حداقل یک سوم هزینه ای است که شما در روش قدیمی برای دریافت سرویس با سخت افزار مناسب پرداخت میکنید. .

– روش قدیمی پر عیب است
مشهور ترین و پرکاربردترین نرم افزار دنیا ویندوز مایکروسافت است . شرکت مایکروسافت با اینکه بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا است نمی تواند ادعا کند نرم افزاری ارائه می کند که نیاز به بروزرسانی و رفع عیب نداشته باشد .

در واقع دنیا به این نتیجه رسیده است که نرم افزار یک سیستم زنده است که هر روز نیاز به نگهداری و بروزرسانی دارد .

وقتی شما یک نرم افزار را باقیمت گران برای یک بار می خرید در واقع شما یک مجموعه ای از امکانات و عیب ها را با هم خریده اید .
 – رایانش ابری کم عیب است
در رایانش ابری شما خدمات میخرید نه نرم افزار شما انتظار یک سرویس همیشه در دسترس ، سریع و بروز دارید و ما این امکان را همیشه برای شما فراهم می کنیم . نیازی نیست شما نگران مشکل امنیتی ، خطاهای سیستم ، پشتیبان گرفتن از فایل ها و یا بروزرسانی سیستم باشید . در رایانش ابری همه ی این کارها وظیفه ی ما است !

 

تلگرام